Případy z praxe

Jak nespadnout do exekuce

Hlavně před dluhy nestrkat hlavu do písku! Komunikujte, řešte problém! Váš věřitel chce své peníze zpět, a pokud dlužíte seriozní společnosti, bude proto ochoten se domluvit na odložení nebo snížení splátek. Věřitel nezapomene, že mu dlužíte, i když s ním přestanete komunikovat. Zapíráním a schováváním se ho naopak tlačíte do situace, kdy bude muset použít silovější způsob vymáhání.

by chvostik 7 Listopad 2022 0 comments

Bídná situace v důchodovém systému

Český důchodový systém je dlouhodobě neudržitelný a všichni by se na to měli připravovat. Žádná z dosavadních vlád o tom moc informovat nechce, protože narovnání deficitu bude velice bolestivé. A co je nejhorší, čím později přijde, tím bolestivější bude. Přehledně uvedu čísla:

by chvostik 25 Říjen 2022 0 comments

Sjednat pojištění online nebo offline?

Dostávám dotazy, jestli má smysl sjednávat pojištění s poradcem, když je internet plný srovnávačů pojištění. Pokud nemáte rádi kontakt s lidmi, zkuste online, ale počítejte s tím, že pojištění není jednoduchý produkt a raději se podívejte na mých pár dobře míněných poznámek. Předem pro úplnost uvádím, že pojištění nedělám, takže se tímto článkem nesnažím nikoho přemlouvat, aby uzavřel pojištění se mnou.

by chvostik 19 Duben 2021 0 comments

Z praxe: Případ č.2

Oslovila mě klientka, že by chtěla zkontrolovat finance, že si není jistá, zda má smlouvy ještě v souladu s potřebami. Dodala mi smlouvy a výpisy ze všech svých běžných účtů, spořících účtů, od elektřiny i plynu a pojistky. Zjistil jsem, že pojistky řešila naposledy v devadesátých letech, úspory měla na běžných nebo spořících účtech, plyn řešila jednou, elektřinu neoptimalizovala nikdy. Nemá žádné úvěry a bydlí ve vlastním domě.

by Vlastimil Chvoštík 20 Květen 2020 0 comments

Z praxe: Případ č.1

Klientka, která zdědila před 10 lety peníze, si nechala poradit od "poradce", jak peníze rozinvestovat. Klientka nevěděla, kde je chyba, když má míň peněz, než na začátku. Proto mne oslovila, jestli bych se jí na portfolio nepodíval. V portfoliu byla 2 investiční životní pojištění, spořící účet a 2 balancované fondy. Za provize z životního pojištění si "poradce" určitě mohl pořídit nové auto, tak z toho na klientku moc zbýt nemohlo, spořící účet moc peněz vydělat nemůže, ale aspoň v něm klientka neprodělala. A proč nevydělaly balancované fondy?

by Vlastimil Chvoštík 20 Květen 2020 0 comments
Sjednejte si nezávaznou konzultaci po e-mailu, nebo volejte na  +420 723 273 938 
Poslat e-mail