Investice

Do čeho investovat?

Investování je klíčovým krokem k dosažení finanční stability a růstu vašeho majetku. Když se však rozhodujete, kam umístit své peníze, je důležité mít na paměti, že různé třídy aktiv se v dlouhém období chovají odlišně. V tomto článku se podíváme na to, jak se vyvíjejí ceny různých aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy, nemovitosti a zlato, a navrhneme si optimální investiční portfolio pro laického investora.

by chvostik 1 Září 2023 0 comments

Byty na investici v České republice: Daňové výhody a rozdíly mezi nákupem jako fyzická vs. právnická osoba

Obecně platí, že výběr mezi nákupem bytu jako fyzická osoba nebo právnická osoba závisí na mnoha faktorech jako jsou cíle investice, daňové záležitosti, finanční situace a rizika.

V následujícím srovnání jsou uvedeny základní rozdíly mezi nákupem bytu jako fyzická osoba nebo jako právnická osoba v České republice z hlediska daní:

by chvostik 9 Březen 2023 0 comments

Dluhopis s kuponem 9,2% nabízí vysoký výnos a podporuje obnovitelné zdroje energie: investujte ještě dnes!

Hledáte způsob, jak investovat své peníze a zároveň přispět k udržitelnému rozvoji? Dluhopis energetické společnosti s kuponem 9,2% a splatností v roce 2026 je ideální příležitostí. Tento dluhopis nabízí pravidlený vysoký výnos a zároveň pomáhá podporovat obnovitelné zdroje energie. Investujte do budoucnosti udržitelné energetiky a získejte pravidelný příjem.

Pokud hledáte investici, která poskytne vysoký výnos a zároveň bude mít pozitivní dopad na životní prostředí, může být dluhopis energetické společnosti ideální volbou.

by chvostik 17 Únor 2023 0 comments

Jak vytvořit investiční portfolio

Investování není zase až tak náročná činnost, pokud víte, jak na to. Největší problém při investování jste vy sami - nejhorší je totiž strach z investování nebo naopak příliš velké sebevědomí. Obojí lze vyřešit snadno. Stačí dodržovat 3 nejdůležitější zásady při investování - diverzifikace, diverzifikace a diverzifikace. Potom i velice bojácný člověk nebo naopak střelec mohou dosáhnout skvělých výsledků podle jejich rizikové chuti a bez zbytečných ztrát.

by chvostik 3 Únor 2023 0 comments

Bídná situace v důchodovém systému

Český důchodový systém je dlouhodobě neudržitelný a všichni by se na to měli připravovat. Žádná z dosavadních vlád o tom moc informovat nechce, protože narovnání deficitu bude velice bolestivé. A co je nejhorší, čím později přijde, tím bolestivější bude. Přehledně uvedu čísla:

by chvostik 25 Říjen 2022 0 comments

Nejvýhodnější konzervativní zhodnocení volných peněz

Aktuální nejvýhodnější konzervativní uložení volných peněz, ke kterým se v případě potřeby můžete kdykoliv rychle dostat, je 6,25%. Jedná se o uložení volných prostředků do "repa" u ČNB.

Jedná se o velice bezpečnou investici přes společnost, která je na českém trhu od roku 1994 a je kontrolovaná Českou národní bankou.

by chvostik 10 Říjen 2022 0 comments

Zdanění půjček na P2P platformách

Zdanění příjmů z participací na P2P platformách (např. Zonky) není jednoduché, ale nelze ho ignorovat. Zonky požádalo Generální finanční ředitelství o vyjádření, ze kterého vychází následující doporučení. Jedná se o vyjádření pro zdanění příjmů z českých platforem.

by chvostik 4 Únor 2022 0 comments

Bondster - mé zkušenosti s investováním na této P2P platformě

Většina lidí zná slogan "lidé půjčují lidem", které proslavilo investiční platformu Zonky. Zonky ale změnilo strategii a pro mnoho investorů ztratilo své kouzlo. Jako jeden z nich jsem se rozhodl pro změnu a v první polovině roku 2021 jsem začal investovat na platformě Bondster, kde stejně jako na Zonky participujete na půjčkách jiným lidem. Za tu dobu už jsem posbíral nějaké poznatky, o které se můžu podělit.

by chvostik 2 Únor 2022 0 comments

Skvělé zhodnocení portfolií mých klientů za rok 2021

Rok 2021 byl pro zhodnocování investovaných peněz mých klientů velice úspěšný. Portfolia se zhodnotila v rozpětí 5%-16%. Zajímavé je, že i nejkonzervativnější investice si připsala 5,40% po zdanění (investice do státních dluhopisů) a překonala tak zhodnocení smíšeného portfolia, které se zhodnotilo jen o 5%. Smíšené portfolio je z 50% tvořeno akciovým fondem zaměřeným na akcie dividendových společností a z dalších 50% fondem krátkodobých dluhopisů.

by chvostik 27 Leden 2022 0 comments
Sjednejte si nezávaznou konzultaci po e-mailu, nebo volejte na  +420 723 273 938 
Poslat e-mail