Hypotéka

Je čas si zafixovat sazby na novou hypotéku nebo refinancování stávající

Je nejvyšší čas si zafixovat sazby na novou hypotéku nebo si zajistit sazbu na refinancování stávající hypotéky. Sazby na mezibankovním trhu totiž už od listopadu rostou, což ukazuje graf na obrázku. Pokud váháte, zda nepřijde lepší doba, tak aktuálně určitě ne.

Nyní ještě umím zajistit sazbu na 5-letou fixaci 1,59% pro hypotéku s pojištěním, nebo 1,79% bez pojištění.

by chvostik 11 Březen 2021 0 comments

Inspirace, kde hledat novou nemovitost

Nejjednodušší způsob hledání nemovitosti k nákupu je přes server, který má nejvíc nabídek, to je www.sreality.cz. Nevýhodu je, že se na tento server dívá většina ostatních zájemců. Většina nabídek je za férovou cenu pro obě strany. Poklad zde ale proto s největší pravděpodobností nenajdete. Je proto potřeba hledat dál.

1) Dejte vědět svým příbuzným a známým, že hledáte a přibližte jim svojí poptávku. Třeba se objeví někdo, kdo chce prodat, ale nechce nebo neumí svojí nabídku zveřejnit tak, že byste jí mohli objevit. 

by Vlastimil Chvoštík 16 Říjen 2020 0 comments

Velký pokles hypotečních sazeb asi čekat nemůžeme

Za poslední 2 měsíce snížila ČNB výrazně své sazby – od února do května o 2%. Přitom sazby hypoték zůstávají stabilní. Dá se čekat pokles sazeb hypoték?

Podle přiloženého grafu to není úplně jisté. Hypotéky jsou dlouhodobé úvěry a banky si je proto zajišťují dlouhodobými úrokovými swapy, nikoliv 14-denní repo sazbou. Sice i tyto dlouhodobé sazby klesly, ale za poslední rok jen 0,66%, kdežto repo sazba klesla za rok o 1,5%. Zároveň se zvyšuje pro banky riziko, které pokrývají větší marží.

by Vlastimil Chvoštík 22 Květen 2020 0 comments

Hypoteční sazby budou klesat, vyplatí se s fixací počkat

Sazby na mezibankovním trhu na delších splatnostech od začátku roku výrazně poklesly. Banky zatím se sazbami na hypotékách dolů nešly, proto doporučuji vyčkat, až začnou na pohyb na trhu reagovat i sazby hypoték. Například 10-leté mezibankovní sazby jsou dnes na 1%. Když na této hladině byly v roce 2017, tak průměrná sazba hypoték byla kolem 2,00% a šikovný poradce dokázal zajistit sazbu ještě o nějakou desetinu lepší.

by Vlastimil Chvoštík 9 Duben 2020 0 comments
Sjednejte si nezávaznou konzultaci po e-mailu, nebo volejte na  +420 723 273 938 
Poslat e-mail