Fondy

Do čeho investovat?

Investování je klíčovým krokem k dosažení finanční stability a růstu vašeho majetku. Když se však rozhodujete, kam umístit své peníze, je důležité mít na paměti, že různé třídy aktiv se v dlouhém období chovají odlišně. V tomto článku se podíváme na to, jak se vyvíjejí ceny různých aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy, nemovitosti a zlato, a navrhneme si optimální investiční portfolio pro laického investora.

by chvostik 1 Září 2023 0 comments

Jak vytvořit investiční portfolio

Investování není zase až tak náročná činnost, pokud víte, jak na to. Největší problém při investování jste vy sami - nejhorší je totiž strach z investování nebo naopak příliš velké sebevědomí. Obojí lze vyřešit snadno. Stačí dodržovat 3 nejdůležitější zásady při investování - diverzifikace, diverzifikace a diverzifikace. Potom i velice bojácný člověk nebo naopak střelec mohou dosáhnout skvělých výsledků podle jejich rizikové chuti a bez zbytečných ztrát.

by chvostik 3 Únor 2023 0 comments

Nejvýhodnější konzervativní zhodnocení volných peněz

Aktuální nejvýhodnější konzervativní uložení volných peněz, ke kterým se v případě potřeby můžete kdykoliv rychle dostat, je 6,25%. Jedná se o uložení volných prostředků do "repa" u ČNB.

Jedná se o velice bezpečnou investici přes společnost, která je na českém trhu od roku 1994 a je kontrolovaná Českou národní bankou.

by chvostik 10 Říjen 2022 0 comments

Jak získat vyšší výnos a přitom zmenšit riziko

Češi jsou velice konzervativní a raději spoří, než investují. Spořením peníze nevyděláte a za současných podmínek vám je znehodnocuje inflace. Pokud máte volné peníze a nebudete je pár let pravděpodobně potřebovat, tak je investujte. Peníze jsou kapitál a proto s nimi tak nakládejte. Budování portfolia není úplně jednoduché, ale podívejte se na graf, který ukazuje závislost výnosu a rizika portfolia složeného z akcií a dluhopisů podle moderní teorie portfolia.

by Vlastimil Chvoštík 22 Květen 2020 0 comments

Dluhopisové fondy – nízké výnosy a velké riziko

Investice do dluhopisových fondů už není, co bývala a dluhopisy žádná pěkná budoucnost v nebližších letech nečeká. Mé doporučení je využít současných vysokých cen a prodat dluhopisy a dluhopisové fondy. Nejdůležitějšími důvody pro prodej jsou dva - velice nízké výnosy státních i kvalitních korporátních dluhopisů a velké riziko, že nabídka dluhopisů brzy výrazně vzroste. A právě nízké výnosy s rizikem poklesu cen dluhopisů budou pro vývoj cen dluhopisových fondů nepříznivé.

by Vlastimil Chvoštík 9 Duben 2020 0 comments

Výnos dluhopisového fondu

Ač se to nezdá, tak investice do dluhopisů požaduje více znalostí, než investice do akcií Při investování do dluhopisového podílového fondu byste měli znát základní parametry, podle kterých se vybírá dluhopisový fond vhodný pro vaše portfolio a rizikový profil. Těmi základními parametry jsou rating, výnos do splatnosti, celkový výnos a durace (nebo ještě lépe modifikovaná durace). Správný výběr dluhopisového fondu totiž požaduje znalosti finanční matematiky.

by Vlastimil Chvoštík 9 Duben 2020 0 comments
Sjednejte si nezávaznou konzultaci po e-mailu, nebo volejte na  +420 723 273 938 
Poslat e-mail